Menüü

TAB 2022 kuulutab välja ideekonkursi rahvusvahelisele arhitektuurikoolide näitusele ‘‘Käeline‘‘

TAB 2022 rahvusvaheline arhitektuurikoolide näitus ‘‘Käeline‘‘ kuulub Tallinna Arhitektuuribiennaal põhiprogrammi ning sellest on kutsutud osa võtma arhitektuuritudengid ja arhitektid nii Eestist kui mujalt maailmast. Töid oodatakse kuni 31. märtsini. 

Seekordne arhitektuurikoolide näitus ‘‘Käeline‘‘ võtab vaatluse alla käelise töö ja materjalitarkuse kui vajalikud tööriistad tänapäeva arhitekti oskustepagasis ning uurib, mismoodi käeline haridus mõjutab ruumiloomet.

‘‘Kas käeline meisterlikkus võiks olla midagi enamat kui romantiline igand? Kas manuaalne töö on osa tulevikust, mis viib meid aeglase arhitektuurini ja kasvujärgse majandusmudelini? Me pole ehk piisavalt naiivsed uskumaks, et käsitsi töötamine meid päästab, ent võib-olla aitab see ärigitada meie kujutlusvõimet..’’

Näituse kuraatorid on noored eesti arhitektid: Merilin Kaup, Margus Tammik ja Ulla Alla, kes ootavad osalema inimesi, õppivad ja õpetavad käelisi oskusi, olgu tegemist uue või vana tehnikaga, ennast tõestanud või eksperimentaalsete, vernakulaarsete või internatsionaalsete võtetega, digi ja käe hübriididega, uute masinate kavala või vanade tööriistade „vale“ kasutusega. „Kutsume meistreid, oma meetodite leiutajaid, oskuste edasikandjaid, käsitöölisi ja õpipoisse ning teisi kätega mõtlejad osalema näitusel ja juhtima töötubasid,“ selgitasid kuraatorid. 

Rahvusvaheline arhitektuurikoolide näitus toimub Tallinna Arhitekuuribiennaali raames kuuendat korda. Näituse avamisel 7. septembril eksponeeritakse väljavalitud tehnikaid ning külalistel on võimalus pärast avamist osaleda näituse raames korraldatud töötubades, kus saab nähtud tehnikaga kätt proovida.