Menüü

Partnerid

Kultuuriministeerium juhib riigi kultuuri-, spordi- ja muinsuskaitsetööd, edendab kunste, kultuurieksporti ja loomemajandust ning koordineerib riigi meediapoliitikat, audiovisuaalpoliitikat ja lõimumiskava rakendamist.

Eesti Kultuurkapital on avalik-õiguslik juriidiline isik, kelle tegevuse eesmärk on kunstide, rahvakultuuri, kehakultuuri ja spordi ning kultuuriehitiste rajamise ja renoveerimise toetamine rahaliste vahendite sihipärase kogumise ja sihtotstarbelise jagamise kaudu.

Thermory on maailma suurim kemikaalivaba termopuidu tootja, mille materjali on kasutatud silmapaistvates projektides enam kui 50 riigis üle maailma. Me loome ehtsast puidust lahendusi, mis kujundavad väärtusliku ja jätkusuutliku elukeskkonna. Meie valikusse kuuluvad sise- ja välisvoodrilauad, terrassi- ja põrandalauad ning saunamaterjalid.

Onassis Culture on Onassise fondi kultuuriharu, mis keskendub etenduskunstide keskusele Onassis Stegi ja selle erinevatele muudele kultuuriruumidele Ateenas. Onassis Culture keskendub Ateenale kui globaalse kaasaegse kultuuri keskusele, toetades mitmeid linnas aset leidvaid algatusi. Tuues rahvusvahelist kultuuri Ateenasse ja Kreeka kultuuri maailma, tegutseb sihtasutus rahvusvaheliselt nii New Yorgis kui ka Los Angeleses. Onassis Culture edendab dialoogi demokraatia, sotsiaalse ja keskkonnaalase õigluse, rassilise ja soolise võrdõiguslikkuse ning LGBTQIA+ kogukonna inimõiguste üle.


The Institute for Advanced Architecture of Catalonia (IAAC) on uurimis-, haridus-, tootmis- ja teavituskeskus, mille missiooniks on näha ette meie ühiskonna tuleviku keskkonda ja ehitada seda olevikus. IAAC järgib digitaalset revolutsiooni igal tasandil (baitidest geograafiani, mikrokontrolleritest linnadeni, materjalidest territooriumini), et laiendada arhitektuuri ja disaini piire ning vastata inimkonna ees seisvatele väljakutsetele.

Friendship Products soovib parandada keskkonda ja elukvaliteeti maailmas, vähendades jäätmeid ja pakkudes peavarju humanitaarkatastroofide korral. Vastuseks on ettevõtte põhitoode – lukustatav plastpudel, mida kasutatakse konteinerina ja hiljem ehitusmaterjalina. Pudelit ei visataks kunagi ära, et säästa meie planeeti.

Tallinna Arhitektuuribiennaal 2022 sümpoosioni kaasrahastab Rahvusvaheliste sündmuste ja konverentside toetamise meetme raames Euroopa Regionaalarengu Fond summas 29 867,60 eurot. Sümpoosioni peamisteks eesmärkideks on profesionaalsel rahvusvahelisel tasandil teadmiste ja kogemuste vahetamine ning Eesti arhitektuurimaastiku rahvusvahelise tuntuse suurendamine.

Tallinna Linnaplaneerimise amet on TAB 2022 Visioonivõistluse partner.

Eesti Arhitektide Liit (EAL) on arhitektide, maastikuarhitektide ja arhitektuuriteadlaste organisatsioon. EAL-i põhitegevuseks on arhitektuurialased ekspertiisid, seda nii arhitektuurivõistluste korraldamisena kui kitsamalt konkreetsete objektide ekspertiishinnangutena. Lisaks väljastatakse arhitekti kutsekvalifikatsioone ja korraldatakse igaaastaselt arhitektuuripreemiate välja andmist.

Eesti Arhitektuurimuuseum asutati 1991. aastal ning alates 1996. aastast tegutsetakse üle saja aasta vanuses Rotermanni soolalaos. Eesti Arhitektuurimuuseum keskendub 20. sajandi arhitektuuri kogumisele, uurimisele ja eksponeerimisele. Muuseumil on hea jooniste ja projektide arhiiv nii 1920.–1930. aastatest kui ka nõukogude perioodist, samuti fotokogu ning pidevalt täienev maketikogu.

Eesti Kunstiakadeemia (EKA) on Eesti ainus arhitektuuri-, disaini-, kunsti- ja kunstikultuurialast kõrgharidust andev avalik-õiguslik ülikool, mis on tegutsenud katkematult 1914. aastast. Sajandivanune kool on aga kaasaegne akadeemia, kus tegeletakse traditsiooniliste tehnikate ja väljundite kõrval nüüdisaegsete aktuaalsete teemade ja küsimustega.

Velux Eesti, Läti ja Leedu toetavad Tallinna Arhitektuuribiennaali ja seeläbi kohaliku arhitektuurikultuuri edendamist. Päevavalgust ja head sisekliimat propageeriva ettevõttena peab Velux oluliseks tehnoloogiate kaasamist ning arhitektuurivaldkonna arendamist. Velux on arhitektuurivaldkonna pikaajaline toetajana ja leiab, et TAB 2019 aitab kaasa päevavalguse, värske õhu ja hea elukvaliteedi teadvustamisele.

Ruukki oodab ja turustab energiatõhusaid hoone- ja ehituslahendusi, keskendudes Põhja- ja Ida-Euroopale. Kommunikatsioonil põhinev partnerlus, aja jooksul testitud praktikad ja eesrindlik tehnoloogia aitavad Ruukkil klientide unistused ellu viia nii uusi hooneid ehitades kui ka vanu renoveerides.
Nende portfelli kuuluvad nii Ruukki kui Plannja brändid, mis on kättesaadavad läbi ulatusliku professionaalsete edasimüüjate võrgustiku ja teeninduspunktide.
Ruukkil on ligikaudu 2.500 töötajat ja tooteid valmistatakse 15 tehases üle Euroopa. Ruukki on SSAB allüksus. SSAB on Põhjamaades ja Põhja-Ameerikas paiknev teraseettevõte, mis tegutseb rohkem kui 50 riigis.

LAUFEN on üks maailma juhtivaid vannitoakeraamika tootjaid. Rakendades kogu oma ulatusliku oskuste- ja teadmistepagasi vannitoakeraamika kujundamisse, tootmisse ja turustamisse, on LAUFEN jätnud märgatava jälje vannitoakultuuri arendamisse maailmas. LAUFEN tunneb uhkust selle üle, et suudab pakkuda oma klientidele vaid parimat ja tagada neile heaolu, mida võimaldavad ainult LAUFENi tooted. LAUFENi kaubamärk on enam kui 100. aasta jooksul olnud kogu maailmas tuntud kõrge kvaliteedi, hea kujunduse ja uuenduslike lahenduste poolest. Tänapäeval on LAUFEN esindatud ka kõikides Põhjamaades.

Briti Nõukogu loob sidemeid, mõistmist ja usaldust inimeste vahel Ühendkuningriigis ja teistes riikides läbi kunstide ja kultuuri, hariduse ja inglise keele. Briti Nõukogu ühendab Ühendkuningriigi parimad maailmaga ja maailma parimad Ühendkuningriikidega. Need sidemed aitavad mõista üksteise tugevaid külgi ning väljakutseid ja väärtusi, mida me jagame. See loob Ühendkuningriigi ja teiste riikide inimeste vahel usaldust, mis püsib isegi siis, kui ametlikud suhted võivad olla pingelised.

Tallink Hotels on hinnatud omanäolise kontseptsiooni ja atraktiivsete asukohtade tõttu. Tallink Spa & Conference ja Tallink Express asuvad vanalinna külje all ning Tallink City otse linnasüdames. Kas vajad tipptasemel tehnikaga konverentsisaali või otsid linna parimat veekeskust? Tallink Hotels juurest leiad mõlemad.

ARCHISEARCH.GR uurib, valib ja esitleb projekte, mis käsitlevad arhitektuuri erinevaid aspekte kogu maailmas. Platvorm edendab seost ühiskonna ja arhitektuuritootmise vahel ning uurib viise, kuidas arhitektuur sunnib meid suhtlema sotsiaalse ja loodusliku kontekstiga.

Dezeen on maailma populaarseim ja mõjukaim arhitektuuri- ja disainiajakiri, millel on üle kolme miljoni igakuise lugeja ja üle 7 miljonilise sotsiaalmeedia jälgija.

urbanNext.net platvorm keskendub kaasaagese linnakeskkonna arengu teemadele globlaalses võtmes. Platvorm loodi 2015. aastal Actar Publisheri poolt, et luua võrgustik, kuhu kuuluvad valdkonnaülesed spetsialistid, kelle fookuses on linnade ümbermõtestamine läbi arhitektuuri.