Menüü

Kontsert

MSCTY

MSCTY (Musicity) esitleb kümnele Põhja-Tallinna paigale loodud ja neist inspireeritud heliteost. Lood kantakse ette ühepäevase liikuva tuuri käigus lindistuste ja professionaalsete Eesti autorite live-esitustena, peatudes igas asukohas, kuulates kohaspetsiifilist heliteost, kulgedes nii läbi Põhja-Tallinna. MSCTY kaasab koostööprojektidesse arhitektuuri, muusika ja akustikainseneeria, et leida alternatiivseid viise kaasaegse linnaruumi kogemiseks. Seosed, mille projekt on helide ja ruumi vahele loonud, esitlevad akustiliste omaduste mitmekesisust, kvaliteeti ja eri rolle meid ümbritsevais linnamaastikes. Muusikal ja arhitektuuril on märkimisväärne ühisosa: mõlemad tuginevad rütmistruktuurile ja proportsioonidele, püüeldes harmoonia poole. Helikunsti kokkuviimine erinevate ruumisituatsioonidega on viis, kuidas taaselustada ühist püüdlemist arhitektuuri emotsionaalse ilu kogemise poole.

Heliteoste autorid: Aivar Tõnso, Maarja Nuut, Sander Mölder, Argo Vals, Tuulikki Barotsik, Taavi Tulev, Rebecca Kontus, Mart Avi, Maria Minerva.

Liikumistrajektoor Noblessnerist Põhjala tehaseni:
-Noblessneri kai
-Noblessneri valukoda
-Noble Krusensterni väljak
-Tööstuse 46 torn
-Kalamaja surnuaia park
-Arsenal 
-Manufaktuuri kvartal
-Kopli kasepark
-Põhjala tehas

Kuraator ja loominguline juht: Nick Luscombe

Kuraator ja produtsent: Kirke Päss

Toetajad: EfTEN Capital, Arsenali keskus, Noblessner, Põhjala tehas, Eesti Arhitektuurikeskus, Kultuuriministeerium, Hepsor, Eesti Kultuurkapital.