Menüü

Installatsioonivõistlus

Saa teada esimesena, millal saad osaleda installatsiooni disainimisel spetsiaalselt loodud platvormil.

IHEARTBLOB mõtestas täielikult ümber installatsioonivõistluse teema ”Slow Building” pakkudes välja lahenduse, kus kogukond saab olla nii projekti investoriteks kui ka disaneriteks. Ehitise lõpptulemus areneb ja kasvab ajas.

Nende töö annab traditsioonilisele arhitekti rollile täiesti uue mõõtme – arhitekt pole enam lihtsalt meister vaid süsteemidisainer, kes toob kokku innovatiivsed tehnoloogiad innustades kogukondi ja kohalikke meistreid olema osalised loomeprotsessis. Selleks loob IHEARTBLOB meeskond NFT (Non-Fungible Token) platvormi, kus soovijad saavad disainida ja osta tüki teosest olles ka enda loodu omnikud. Nii on neil õigus müüa enda tehtud teoseid ka teistel NFTdel põhinevatel platvormidel teenides tagasi osa enda investeeringust. 

Tulemuseks on ainulaadne installatsioon, mille autoriteks ja omanikeks on erinevad disainerid üle kogu maailma.

Ühe loodud ja ostetud tüki hind katab ära ehituskulud ja materjali, et tuua virtuaalselt ehitatud paviljon ka füüsiliselt Tallinna Arhitektuuribiennaali külastajate ette. Rakendus NFT-ga kauplemiseks ning paviljoni disainimiseks valmib mais 2022 ning on avatud kuni juulini 2022. Pärast seda algab füüsilise objekti ehitus. 


12 meeskonda, kes jõudsid võistluse II vooru

  • Adrien Rigobello, Tom Svilans, Phil Ayers
  • Andy Watts, Alicia Nahmad Vazquez
  • Anna Jankovic, Andre Bonnice, Bryn Murrell, Tommaso Nervegna-Reed (Simulaa) ja Natalie Alima
  • Barry Wark, Richard Beckett, Levent Ozruh, Jan Contala, Phillip Schwaderer
  • Elif Erdine, Milad Showkatbakhsh, Nicolo Bencini (EmTech) ja Buro Happold
  • Ezio Blasetti, Danielle Willems
  • Francesco Lipari, Arturo Tedeschi
  • Aleksandra Belitskaja, Benjamin James ja Shaun Mccallum (IHEARTBLOB)
  • Joseph Choma, Jefferson Ellinger, Wesam Al Asali
  • Katya Bryskina, Dmitry Morozov
  • Roberto Naboni, Riccardo La Magna, Aljaz Kramberger, Anija Kunić, Luca Breseghello, Alessandro Zomparelli
  • Studio Kinc, Kory Bieg, Igor Siddiqui, Nerea Feliz, Clay Odom

Tallinna Arhitektuuribiennaali TAB 2022 (tab.ee) rahvusvaheline installatsioonivõistlus „Rahulik ehitus“ pakkusarhitektuuritalentidele võimalust kavandada ja ehitada eksperimentaalne avaliku ruumi installatsioon Tallinna südalinna.

Kaheetapiline konkurss kutsus looma installatsiooni Eesti Arhitektuurimuuseumi ette, mis on üks silmapaistvamaid tööstusarhitektuuri näiteid Tallinnas. Installatsiooni asukoht on jalakäijatele mõeldud roheala linna ühe tihedama liiklusega tänava ääres, mis ühendab sadamat ja kesklinna. 

Rahuliku ehituse („slowbuiliding“ ingl. k) kontseptsioon seob installatsioonivõistluse TAB 2022 peateemaga, mis uurib aeglase toidu liikumise põhimõtteid arhitektuuri lähtepunktist. Vastukaaluna tööstuslikule kiirtoidu tootmisele on tekkinud nn. aeglase toidu liikumine, mis tunnistab vajadust hoida traditsioonilisi ja piirkondlikke kombeid, võimaldada kohalikku toidutootmist, vähendada toorainete mitmekesisuse kadu ja elavdada kohalikku majandust. Hoonete ehitamise automatiseerumine, orienteeritus kasumlikkusele, globaliseerumine ja standardiseerimise levik on toomas aeglase toidu liikumise põhimõtteid ka arhitektuuri valdkonda.

Installatsioonivõistluse žüriisse kuuluvad Roland Snooks (Kokkugia, RMIT – Austraalia), Kathrin Döfler (dorfundrust, TU Munich – Saksamaa) ja Peeter Pere (Peeter Pere Arhitektid – Eesti).

Auhinnad

I koht

15 000 eurot installatsiooni ehitamiseks, osalemine TAB 2022 sümpoosionil ja TAB 2022 näitusel, avaldamine TAB 2022 kataloogis, TAB 2022 pass.

II ja III koht

Osalemine TAB 2022 näitusel, avaldamine TAB 2022 kataloogis, TAB 2022 pass.

Võitjat ja kõiki teise vooru pääsenud projekte esitletakse TAB 2022 installatsioonivõistluse näitusel ja avaldatakse TAB 2022 kodulehel.

Installatsioonivõistluse lähteülesande materjale vaata siit.