Menüü

TAB 2022 sümpoosioni programm on väljas!

8-9 septembril toimuv TAB 2022 rahvusvaheline sümpoosion „SÖÖDAV“  toob Tallinnasse teiste seas tunnustatud disaini- ja arhitektuuriuurija ning autori Beatriz Colomina. 

Lisaks teose „Are We Human? Notes on an Archaeology of Design“ autori Beatriz Colomina leiab 2-päevase sümpoosioni peakõnelejate seast ka Šveitsi arhitekti Philippe Rahm’i, kes on tuntud piiride nihutamise poolestarhitektuuriskaalal, rakendades jätkusuutlikkuse põhimõtteid. Temaga koos räägib samas paneelis oma uuematest töödest TAB 2015 peakuraator Claudia Pasquero. 

Sümpoosioni kava on leitav siit

Beatriz Colomina on Howard Crosby Butleris arhitektuuriajaloo professor ning Princetoni Ülikoolis Media ja Modernity programmi kaasjuhataja. Ta on autor ja kuraator disaini, kunsti, seksuaalsuse ja meedia teemal ning kureerinud suuri näitusi, sealhulgas 3. Istanbuli Disainibiennaali 2016. aastal. Ta on mitme raamatu autor, millest hiljutisemad on X-Ray Architecture (Lars Muller, 2019) ja Radical Pedagogies (MIT, 2022).

TAB 2022 peakuraatorid Lydia Kallipoliti ja Areti Markopoulou näevad 2-päevase sümpoosioni peamise eesmärgina arutelu tekitamist arhitektuuri, toidusüsteemide ja jätkusuutliku disaini ristumiskohtade üle. Nende sõnul toob sümpoosion „SÖÖDAV“ kokku prominentsed arhitektid ja teoreetikud, kelle südameasjaks on kestlikum eluviis ning kes soovivad leida lahendusi linnakeskkonnast tingitud probleemidele erinevate nurkade alt. 

Sümpoosion kutsub kahe päeva jooksul osalema aruteludes teemadel, nagu The Farm and the CityInterspecies Alliances, From Waste to Matter, Slow Buildings ja Circular Blocks. Osalevad esinejad on tunnustatud tegijad arhitektuurist disainini, tekstiilitehnoloogiast majanduseni.

Eesti arhitektidest ja arhitektuuriuurijatest leiab lavalt näiteks Sille Pihlaku ja Siim Tuksami, Johan Tali, Epp Lankotsi, Siim Karro, Annika Kaldoja ja mitmed teised.  Sisearhitektide tööd optimeeriva platvormi OCCO asutaja Ander Sõõrumaa räägib, kuidas AI muudab arhitektuuri ja disaini valdkonda. 

Septembrist kuni novembrini toimuv Tallinna Arhitektuuribiennaal (TAB) ootab külastajaid näitustele, konverentsile, kontsertidele ja ekskursioonidele üle Tallinna. Biennaali avanädal on 6.- 11. september ning selle aasta peateemaks „Söödav; Ehk, ainevahetuse arhitektuur“ („Edible; Or, The, Metabolism of the Arhitecture). Peakuraatorid on Lydia Kallipoliti (USA/ Kreeka) ja Areti Markopoulou (Hispaania/ Kreeka). Eestipoolse nõustajana osaleb Ivan Sergejev. 

TAB 2022 sümpoosioni peatoetaja on OCCO.

Piletid ja passid on müügil Fienta piletisüsteemis ning kogu programm leitav https://2022.tab.ee/et/programm/Tallinna Arhitektuuribiennaal ootab tasuta osalema kõiki Ukraina arhitekte. Tasuta passi saamiseks kirjutada info@tab.ee

TAB 2022 pakub koostöös Lissaboni Arhitektuuritriennaaliga võimalust külastada Lissaboni triennaali sündmusi TAB 2022 passiga tasuta. Loe rohkem siit.