Menüü

Installatsiooni avamine

iheartblob installatsioon Fungible Non-Fungible avamine

07.09.2022

19:00–21:00

Eesti Arhitektuurimuuseum

Avamine toimub 7. septembril kell 19:00 Eesti Arhitektuurimuuseumis

TAB 2022 Installatsioonivõistluse võitja Iheartblob tööga „Fungible Non-Fungible” ehitab Tallinna Arhitektuurimuuseumi ette maailma esimese plokiahela abil rahastatud arhitektuuriprojekti. IHEARTBLOB mõtestas täielikult ümber installatsioonivõistluse teema ”Slow Building” pakkudes välja lahenduse, kus kogukond saab olla nii projekti investoriteks kui ka disaneriteks.

Nende töö annab traditsioonilisele arhitekti rollile täiesti uue mõõtme – arhitekt pole enam lihtsalt meister vaid süsteemidisainer, kes toob kokku innovatiivsed tehnoloogiad innustades kogukondi ja kohalikke meistreid olema osalised loomeprotsessis.

Selleks avab IHEARTBLOB meeskond mais NFT (Non-Fungible Token) platvormi, kus soovijad saavad disainida ja osta tüki teosest olles ka enda loodu omnikud. Nii on neil õigus müüa enda tehtud teoseid ka teistel NFTdel põhinevatel platvormidel teenides nii tagasi osa enda investeeringust.

Tulemuseks on ainulaadne installatsioon, mille autoriteks ja omanikeks on erinevad disainerid üle kogu maailma.

IHEARTBLOB on auhinnatud arhitektuuridisaini stuudio ja uurimiskollektiivi, mille moodustavad Aleksandra Belitskaja, Ben James ja Shaun McCallum.

Installatsioon “Fungible Non-Fungible” ehitatakse Arhitektuurimuuseumi ette augustis ning avatakse avalikkusele TAB 2022 avasündmusel. Installatsioon jääb Eesti Arhitektuurimuuseumi esisele alale kuni järgmise biennaalini. Pärast seda liigub installatsioon Ülemiste linnakusse.