Menüü

Fotonäitus

From the Ground Up

08.09–29.09.2022

Põhjala Tehas

Näituse avamine toimub 9. septembril kell 19:00. Näitus on avatud kuni 25. september.

Iiri saatkonnal on au esitleda näitust „From the Ground Up“, mis tutvustab puidukasutuse innovatsiooni Iiri arhitektuuris. See on Iiri saatkondade, Balti riikide ja Iiri Arhitektuurifondi koostööprojekt. Esitletud on unikaalseid näiteid Iiri arhitektuurist ja disainipraktikast, tuues esile Iiri arhitektuuri tugevused.

Publiku ette on toodud Iiri juhtivad arhitektuuri- ja loomevaldkonnabürood, kes on viimase kahe kümnendi jooksul rahvusvahelisel skeenel kanda kinnitanud. Iiri arhitektid panustavad rahvusvahelistesse diskussioonidesse ning jätkuvatesse sotsiaalvaldkonda ja keskkonda puudutavatesse aruteludesse ehitustehnoloogia uute meetodite vajadusest, sotsiaalsest innovatsioonist ja inimeste eluviisidest. Puit on kõige mitmekülgsem, taastuvam ja jätkusuutlikum loodusressurss. Näitus tõstab teadlikkust puidust kui materjalist ja arhitektidest, kes on võtnud selle kasutamise oma südameasjaks.

Valitud hooned on kasutusel igapäevaelus – elupinnad, tööruumid, loomekeskkonnad, õppeasutused, vaba aja veetmise või ka sakraalhooned. Need kirjeldavad kõige paremini disaini vastet maailmas aktuaalsetele ehitatud keskkonna probleemidele. Just puidu kaudu keskendutakse uutele ehitustehnoloogiatele, oskuspõhisele meisterlikkusele, jätkusuutlikkusele, materjalide ja vahendite säästlikkusele ja üleüldisele heatahtlikkusele.

Kuraatori rollis on Iiri Arhitektuurifond, keda toetasid Iiri saatkonnad Eestis, Lätis ja Leedus. Rändnäitus on üleval ja liigub Balti riikides kogu 2022. aasta vältel.